Drukuj

Turniej w Siemiatyczach czeka na gości i uczestników

Super User.

Turniej w SiemiatyczachDrodzy Przyjaciele,
W imieniu władz samorządowych Miasta Siemiatycze oraz organizatorów czyli:
- Stowarzyszenia Wspierania Kultury Narodowej "Małe Podlasie",
- Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
- Gimnazjum Publicznego Nr1 im. Ignacego Gilewskiego
- Siemiatyckiego Ośrodka Kultury
pragnę zaprosić Was do wzięcia udziału w XIII Międzynarodowym i XVII Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O Podlaską Szyszkę - Siemiatycze 2015".
Turniej odbędzie się w dniach 4 - 5 lipca 2015 r. w Siemiatyczach.

                                                    K.Szyszko
Drodzy Przyjaciele,

tradycyjnie przed Turniejem w Siemiatyczach odbędą się Warsztaty TP. Warsztaty rozpoczną się 29.06.2015 o godz.19.00. Możliwy jest udział w warsztatach proponowanych przez organizatora bądź udostępnienie sali gimnastycznej na zajęcia własne. Koszt udziału w warsztatach wynosi 55 zł jako koszt noclegu i całodniowego wyżywienia /koszty jednostkowe jak w warunkach uczestnictwa w turnieju/. Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane są:
- do 27.06.2015 przy korzystaniu z noclegów
- do 29.06.2015 bez konieczności korzystania z noclegów i wyżywienia.
Zgłoszenia przyjmuje K.Szyszko +48 607 121 787 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zmagania taneczne rozpoczniemy w sobotę 4 lipca o godz.14.00. Wcześniejsze, poranne godziny proponujemy wykorzystać na:
- plażowanie nad siemiatyckim zalewem
- wycieczkę na Świętą Górę Prawosławia na Grabarce połączoną ze zwiedzaniem Strażnicy SG w Mielniku lub wyjazdem na granicę Polski/UE w Koterce
- godzinny rejs katamaranem po Bugu / grupy do 25 osób /
- letnie zwiedzanie Drohiczyna z wizytą w Sanktuarium MB w Ostrożanach

                                                       K.Szyszko

Drukuj

Odwołanie czerwcowego turnieju w Olsztynie

Redaktor.

Powiększ obrazekWszystkich zainteresowanych a spóźnialskich instruktorów, organizator olsztyńskiego turnieju "Warmia 2015" zawiadamia o jego odwołaniu. Sytuacja o tyle jest znamienna, że wszyscy powinniśmy w odpowiednim terminie zgłaszać swój akces do turnieju. W przeciwnym razie organizatorzy będą narażeni na niepotrzebne koszty i kłopoty. Reasumując prosimy o zapoznanie się z decyzją organizatora i na przyszłość przestrzeganie terminów zawartych w regulaminie.
Drukuj

SPROSTOWANIE RANKINGOWE

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Ogłoszenie rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® za rok 2014 wniosło dwie dość przykre pomyłki. Pierwsza dotyczy najlepszego instruktora w kategorii czwartej, druga - miejsca, jakie zajęła para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II. Należy się zatem sprostowanie oraz przeprosiny za niemiły błąd.

Tytuł najlepszego instruktora w rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® w kategorii IV za rok 2014 otrzymała P. Karolina Przyborowska instruktor w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” choreograf mistrzowskiej pary Jakub Raźny i Kamila Drzas.

Para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II uzyskała tytuł drugiej pary (a nie jak omyłkowo podano trzeciej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Para Szymon Ochociński i Zuzanna Ciok z Zespołu Pieśni i Tańca „Malbork” z Malborka w kategorii II uzyskała tytuł trzeciej pary (a nie jak omyłkowo podano drugiej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Postaramy się przy najbliższej okazji naprawić błąd i wręczyć właściwe dyplomy laureatom. Należy mieć nadzieję, że takie potknięcia nie będą się już pojawiały.

Drukuj

Turnieje 2014 roku - opinie, wrażenia i plotki.

Jarosław Wojciechowski.

Obrodziło nam w tym roku turniejowym. Nie ma co ukrywać, skrycie marzyliśmy o takim urodzaju. Życie jednakże pokazało nam, że każdy kij ma dwa końce, a co dobre dla jednego, innemu nie odpowiada. 
To dobre to oczywiście - nowe lokalizacje turniejów. Mamy już konkurs na Śląsku, Dolnym Śląsku, ponownie po latach w Wielkopolsce i w samym centrum Pomorza.
Powiedzmy sobie jasno wszystkie nowe turnieje spisały się na medal. Nigdzie nie zawiodła organizacja. Organizatorzy zadbali również o edukację regionalną, wszędzie dotarli widzowie, którzy bez przeszkód mogli podziwiać kunszt i umiejętności taneczne startujących par. W 2014 roku dopisała nawet pogoda. Nie wolno nam również narzekać na naszych organizacyjnych seniorów. Nigdzie nie było wpadek a cudowna atmosfera wydatnie wpływała na pielęgnowanie starych i nawiązywanie nowych przyjaźni.
Drukuj

Komunikat Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® z dnia 14 grudnia 2014 r.

Komisja ds. Tańców Poslkich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® informuje, że na posiedzeniu w dniu 14 grudnia 2014 roku, w oparciu o obowiązujący regulamin i informacje zawarte w specjalnych imiennych ankietach, dokonano następujących nominacji sędziowskich:
Kol. Katarzyna Bilska - sędzia
Kol. Aleksandra Rolska - sędzia
Kol. Danuta Wojciechowska - sędzia
Kol. Dr Dariusz Skrzydlewski - sędzia
otrzymali nominację do tytułu sędziego konsultanta.
Kol. Mariusz Krupiński – sędzia konsultant
otrzymał nominację do tytułu sędziego eksperta.
Kol. Norbert Późniewski – sędzia
otrzymał nominację do tytułu sędziego eksperta.
Z uwagi na fakt, że Kol. Norbert Późniewski otrzymał nominację sędziowską aż o dwa stopnie, podajemy uzasadnienie tej decyzji.
Drukuj

O konkursach tańców polskich, sędziowaniu i dyskusjach na ten temat

Ryszard Teperek.

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego nastraja nas często do spoglądania wstecz i powrotu myślami do tego, co wydarzyło się w minionym okresie. Spojrzenie z perspektywy czasu charakteryzuje się większą dozą obiektywizacji oceny tych wydarzeń. W ostatnim okresie rozwoju formy towarzyskiej polskich tańców narodowych zrealizowano wiele imprez mimo, że był to czas wyjątkowo trudny dla naszych poczynań. Towarzyszyły im liczne dyskusje. Moimi spostrzeżeniami na ten temat postanowiłem podzielić się w tym artykule.
Drukuj

Konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku

Super User.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® ogłasza konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku dla par tanecznych oraz na organizację Mistrzostw Polski w Karach Mazurowych w 2016r.  Zgłoszenia ośrodków kandydujących do organizacji tych konkursów należy przesłać e-mailem do 27 września 2015r. na adres przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich Jarosława Wojciechowskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  załączając podstawowe informacje na ten temat (data, miejsce, organizatorzy, ramowy plan realizacji imprezy itp.).  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 października 2015 r.  Brak kandydatów do organizacji w/wymienionych turniejów (lub jednego z nich) będzie równoznaczny z odwołaniem rywalizacji w tych formach tanecznych w roku 2016.

 

Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich
Polskiej Sekcji CIOFF®
Jarosław Wojciechowski

Drukuj

Tańce wielkopolskie - konkurencją taneczną na turnieju we Wronkach

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Szkolenie - tańce wielkopolskie Szanowne Koleżanki i Koledzy,

z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa o bardzo cennej inicjatywie organizatorów turnieju we Wronkach. W ramach jednej z konkurencji zaplanowano towarzyską formę tańców wielkopolskich. Gorąco namawiamy do uczestniczenia w warsztatach i turnieju. Prosimy o zapoznanie się z warunkami warsztatów powiększając miniaturę pisma przewodniego organizatorów.
Drukuj

Reorganizacja klas w 2015.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

26 października 2014 Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® postanowiło przeprowadzić reorganizację systemu klas tanecznych od stycznia 2015r.
Głównym celem podjętych decyzji było stworzenie rzetelnego systemu edukacji tanecznej, promujacego sukcesywny rozwój umiejętności oraz poziomu artystycznego uczestników turniejów tanecznych. Zaproponowane rozwiazanie zakłada stworzenie czterech (w miejsce dwóch) klas tanecznych. W tym systemie osiagnięcie najwyższej klasy, będzie możliwe dopiero na poziomie czwartej kategorii wiekowej a nie jak dotychczas w drugiej. Tabela przedstawiajaca model kwalifikacji zgłoszonych par tanecznych do nowych klas została przedstawiona w zakładce: reorganizacja klas w tabeli w dziale Regulaminy turniejowe w menu głównym.
Wszystkich ciekawych zapraszamy do zagldania na stronę a w razie potrzeby o pytania. Postaramy się na nie jak najszybciej dać odpowiedź.
Drukuj

Nasza reprezentacja w Radzie ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

W dniu 26 lutego 2014 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbyło się spotkanie Rady ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zgodnie z zarządzeniem MKiDN z dnia 18 września 2013 roku. Powołania członkom Rady wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Żuchowski.
Z satysfakcją informujemy, że powyższe powołanie otrzymała członek naszego Stowarzyszenia, Przewodnicząca Kolegium Sędziewskiego - Pani Danuta Wojciechowska.
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na pomoc w wpisaniu polskich tańców narodowych i kar mazurowych na krajową (a może i światową) listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jednym z zadań Rady jest opiniowanie takich wniosków.
Drukuj

Zmiany i nowy porządek w regulaminach.

Komisja ds.TP PS CIOFF®.

Prawie miesiąc temu zakończone zostały prace nad nową redakcją regulaminów turniejów tańców polskich. Wprowadzono również kilka zmian. Najważniejszą z nich jest nowa regulacja kategorii wiekowych V i VI. Są również nie mniej ważne decyzje dotyczące usytuowania kat. I w klasie B oraz przepisy dotyczące zmian w parach w sezonie tanecznym i sposobie naliczania punktów rankingowych i klasowych.

Wszystkich instruktorów zapraszamy na strony regulaminu turnieju tańców polskich. Zapraszamy również sędziów do zajrzenia do opublikowanego regulaminu sędziowskiego. Dyskusje trwały dosyć długo zakończyły się powodzeniem czego dowodem jest jego publikacja.