Drukuj

Dobre wieści z Malborka

Anetta Ciok.

Wejdź na stronę turnieju w MalborkuMiło nam zaprosić Państwa do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "O Muszlę Bałtyku" 2014, organizowanym w dniach 8-9 listopada 2014r. w Malborku przez Klub 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego, Jednostkę Wojskową 1128, Stowarzyszenie Ars Longa, Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Burmistrza Miasta Malbork Starosty Powiatu Malborskiego.
Drukuj

Turnieje tańców polskich w 2 półroczu.

JW.

Gdańsk, 12-14 września 2014 r.
Wronki, 26-28 września 2014 r.
Nowa Ruda, 10-12 Października 2014 r.
Sokołów Pdl, 17-19 października 2014 r.
Malbork, 8-9 listopada 2014 r.
Katowice, 21-23 listopada 2014 r.
Drohiczyn, 6-7 grudnia 2014 r.

Już za chwilę wrzesień a z nim coraz więcej emocji i niespodzianek. Niespodzianek, w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Przed nami nowe turnieje. Cztery z numerem "pierwszym" w tytule.

Drukuj

O konkursach tańców polskich, sędziowaniu i dyskusjach na ten temat

Ryszard Teperek.

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego nastraja nas często do spoglądania wstecz i powrotu myślami do tego, co wydarzyło się w minionym okresie. Spojrzenie z perspektywy czasu charakteryzuje się większą dozą obiektywizacji oceny tych wydarzeń. W ostatnim okresie rozwoju formy towarzyskiej polskich tańców narodowych zrealizowano wiele imprez mimo, że był to czas wyjątkowo trudny dla naszych poczynań. Towarzyszyły im liczne dyskusje. Moimi spostrzeżeniami na ten temat postanowiłem podzielić się w tym artykule.
Drukuj

Zmiany i nowy porządek w regulaminach.

Komisja ds.TP PS CIOFF®.

Prawie miesiąc temu zakończone zostały prace nad nową redakcją regulaminów turniejów tańców polskich. Wprowadzono również kilka zmian. Najważniejszą z nich jest nowa regulacja kategorii wiekowych V i VI. Są również nie mniej ważne decyzje dotyczące usytuowania kat. I w klasie B oraz przepisy dotyczące zmian w parach w sezonie tanecznym i sposobie naliczania punktów rankingowych i klasowych.

Wszystkich instruktorów zapraszamy na strony regulaminu turnieju tańców polskich. Zapraszamy również sędziów do zajrzenia do opublikowanego regulaminu sędziowskiego. Dyskusje trwały dosyć długo zakończyły się powodzeniem czego dowodem jest jego publikacja.     

Drukuj

Diamentowe zaproszenie

Jerzy Stasica.

Szanowni Państwo!

Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Stowarzyszeniem Folklorystycznym „Silesianie” ma niewątpliwą przyjemność zaprosić Państwa na odbywający się po raz pierwszy na Śląsku Ogólnopolski Turniej Tańca Polskiego „Śląski Diament 2014”.
Drukuj

Nasza reprezentacja w Radzie ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

W dniu 26 lutego 2014 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbyło się spotkanie Rady ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zgodnie z zarządzeniem MKiDN z dnia 18 września 2013 roku. Powołania członkom Rady wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Żuchowski.
Z satysfakcją informujemy, że powyższe powołanie otrzymała członek naszego Stowarzyszenia, Przewodnicząca Kolegium Sędziewskiego - Pani Danuta Wojciechowska.
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na pomoc w wpisaniu polskich tańców narodowych i kar mazurowych na krajową (a może i światową) listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jednym z zadań Rady jest opiniowanie takich wniosków.
Drukuj

Za rok spotkamy się znowu, prawda?

Jarosław Wojciechowski.

Jak to jest 15 lat z rzędu organizować turniej tańców polskich? Mało kto potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Jednym z nielicznych miejsc w których można spotkać ludzi znających odpowiedź są Siemiatycze. W tym roku odbył się tu XV Ogólnopolski i XI Międzynarodowy Turniej Tańców Polskich "O Podlaską Szyszkę".

Turniej w Sokołowie Podlaskim