Drukuj

Zaproszenie do Wronek

Hanna Jaworska i Jan Galasiński.


Szanowni Państwo,
Drodzy Instruktorzy,

w imieniu organizatorów - Wronieckiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszenia Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor" oraz Zespołu
Folklorystycznego "Marynia" - jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o "Wielkopolski Bat",
który odbędzie się w dniach 26-28 września 2014 r. we Wronkach.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej http://www.wielkopolskibat.pl


Liczymy na to, że Wielkopolska na nowo zawita na mapie turniejów tańców polskich.
Pełni nadziei na wspólne spotkanie we Wronkach serdecznie pozdrawiamy,

Hanna Jaworska i Jan Galasiński
Drukuj

Turnieje tańców polskich w 2 półroczu.

JW.

Gdańsk, 12-14 września 2014 r.
Wronki, 26-28 września 2014 r.
Nowa Ruda, 10-12 Października 2014 r.
SOKOŁÓW PDL, 24-26 października 2014 r.
Malbork, 8-9 listopada 2014 r.
Katowice, 21-23 listopada 2014 r.
Drohiczyn, 6-7 grudnia 2014 r.

Już za chwilę wrzesień a z nim coraz więcej emocji i niespodzianek. Niespodzianek, w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Przed nami nowe turnieje. Cztery z numerem "pierwszym" w tytule. Na pierwszy ogień GDAŃSK, zaraz po nim WRONKI, NOWA RUDA, zahaczamy lekko o dorosły MALBORK i młodzieńczy SOKOŁÓW trafiając na urodziny KATOWIC. Zakończymy zaś pełnoletnim DROCHICZYNEM. Zanosi się na wiele emocji i wrażeń. Czekają nas także całkiem pokaźne podróże. To co najbardziej cieszy to odkrywanie dla turniejów tańców polskich nowych miejsc. Idea turniejowych tańców polskich nadlatuje odważniej nad zachód i północne rubieże naszej ojczyzny.

Wiele z nas już zaplanowało swoje taneczne peregrynacje. Warto z pewnością odwiedzić nowe, piękne i ciekawe miejsca. Warto również zadbać o lokalne nowinki. Jak zwykle wszyscy organizatorzy służą nam pomocą i przede wszystkim wiedzą o swoim regionie - warto, więc zgłosić się do nich o radę.
Nie zapominajmy także o „naszych” sprawdzonych już miejscach. Organizatorzy tych turniejów również oczekują na uczestników w swoich miastach.
Reasumując, pojedźmy tam gdzie tylko pozwolą nam możliwości. Wszędzie będziemy oczekiwanymi gośćmi.
Drukuj

Ogłoszenie K ds.TP PS CIOFF® 1/2014

Super User.

Komisja ds. Tańców PolskichNa spotkaniu w dniu 15 grudnia 2013r. Komisja ds. Tańców Polskich podjęła decyzje o mianowaniu poniższych osób – członków Polskiej Sekcji CIOFF®, na stanowiska Komisarzy Regionów:
Region pomorski – Anetta Ciok
Region dolnośląski – Wojciech Chylewski
Region małopolski – Anna Gryszun
Region warmińsko- mazurski – Mariusz Krupiński
Region podlaski – Alina Małaszkiewicz
Region lubelski – Aleksandra Rolska
Region mazowiecki – Dariusz Skrzydlewski
Region śląski – Jerzy Stasica
Wręczenie nominacji nastąpiło na uroczystej Konferencji Komisarzy i Organizatorów Ogólnopolskich Turniejów Tanecznych w Józefowie dn. 11 stycznia 2014r. Nominacje wręczył Przewodniczący PS CIOFF® P. Jerzy Chmiel.

Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF®
Jarosław Wojciechowski
Drukuj

Konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich oraz Karach Mazurowych w 2015r.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® ogłasza konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2015 roku dla par tanecznych. Ogłasza także konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Karach Mazurowych w 2015r.  Zgłoszenia ośrodków kandydujących do organizacji tych konkursów należy przesłać e-mailem do 20 września 2014r. na adres przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich Jarosława Wojciechowskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  załączając podstawowe informacje na ten temat (data, miejsce, organizatorzy, ramowy plan realizacji imprezy itp.).  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi
1 października 2014 r.  Brak kandydatów do organizacji w/wymienionych turniejów (lub jednego z nich) będzie równoznaczny z odwołaniem rywalizacji w tych formach tanecznych w roku 2015.

 

Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich
Polskiej Sekcji CIOFF®
Jarosław Wojciechowski

Drukuj

OGŁOSZENIE K ds. TP PS CIOFF® 2013/6

Kds. TP PS CIOFF® .

Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich zamieszcza w załączniku wyjaśnienie współorganizatora
II Mistrzostw Podlasia w Tańcach Polskich P. Krzysztofa Szyszko w sprawie błędnych nadruków na medalach wręczanych przez organizatora w czasie ww. turnieju. 


Przewodniczący
Komisji ds.Tańców Polskich
Polskiej sekcji CIOFF®
Jarosław Wojciechowski
Drukuj

Nasza reprezentacja w Radzie ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

W dniu 26 lutego 2014 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbyło się spotkanie Rady ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zgodnie z zarządzeniem MKiDN z dnia 18 września 2013 roku. Powołania członkom Rady wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Żuchowski.
Z satysfakcją informujemy, że powyższe powołanie otrzymała członek naszego Stowarzyszenia, Przewodnicząca Kolegium Sędziewskiego - Pani Danuta Wojciechowska.
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na pomoc w wpisaniu polskich tańców narodowych i kar mazurowych na krajową (a może i światową) listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jednym z zadań Rady jest opiniowanie takich wniosków.
Drukuj

Komunikat Komisji ds. TP PS CIOFF®

Kds. TP PS CIOFF® .

W związku z zakończeniem sezonu startowego 2013 Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF® przypomina:
  • instruktorom par z kategorii I o wprowadzonej zmianie dotyczącej przejścia par kategorii I do kategorii II oraz awansu par, które uzyskały regulaminową ilość punktów klasowych i miejsc na podium, do klasy A. Lista par przechodzących do kategorii II, które uzyskały awans do klasy A zostanie opublikowana na stronie Komisji po weryfikacji Głównego Sędziego Skrutinera.
  • zakończył sie okres startowy w kategorii V dla par, które przekroczyły granice wieku własciwego dla kategorii VI. Od stycznia 2014 roku w kategorii wiekowej V mogą startować wyłącznie pary, które spełniają warunki startu określone w regulaminie Turniejów Tańców Polskich w rozdziale II, Kategorie wiekowe i repertuar tańców
Instruktorów prosimy o zgłoszenie par zmieniających kategorię z I na II e-mailem do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Drukuj

O konkursach tańców polskich, sędziowaniu i dyskusjach na ten temat

Ryszard Teperek.

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego nastraja nas często do spoglądania wstecz i powrotu myślami do tego, co wydarzyło się w minionym okresie. Spojrzenie z perspektywy czasu charakteryzuje się większą dozą obiektywizacji oceny tych wydarzeń. W ostatnim okresie rozwoju formy towarzyskiej polskich tańców narodowych zrealizowano wiele imprez mimo, że był to czas wyjątkowo trudny dla naszych poczynań. Towarzyszyły im liczne dyskusje. Moimi spostrzeżeniami na ten temat postanowiłem podzielić się w tym artykule.

Konkursy tańców polskich atrakcyjną formą ich popularyzacji.
Turnieje polskich tańców narodowych zaliczamy do tzw. dyscyplin niewymiernych. Końcową ocenę prezentacji tanecznej kształtują jednostkowe oceny jurorów wystawione w oparciu o wcześniej określone kryteria.
Drukuj

Krótko o Zjeździe Kds. TP PS CIOFF®

Kds. TP PS CIOFF® .

W środę 6 marca 2013 roku odbył się Zjazd Forum Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF®. Celem spotkania było sprawozdanie z prawie 10-cio letniej działalności 3 poprzednich zarządów, wybór nowego zarządu oraz dyskusja o zadaniach czekających nową ekipę. 
Drukuj

Turnieje w 2014 roku.

Redakcja.

Szanowni instruktorzy, choreografowie, tancerki i tancerze !
Z radością prezentujemy pierwsze, choć jeszcze niepełne zestawienie turniejów tańców polskich zgłoszonych przez organizatorów i zaplanowanych w 2014 roku. Niepełnych, ponieważ cierpliwie oczekiwać będziemy na decyzje z Sokołowa Pdl. oraz Nowej Rudy. Jeśli wszystko pójdzie najlepiej będziemy mieli okazję zawędrować na turnieje w nowym, jeszcze nie odwiedzanym przez „turniejowiczów” regionie. Uśmiecha się do nas Śląsk. W Katowicach czekać na nas będzie P. dyrektor Jerzy Stasica z Zespołem Pieśni i Tańca „SILESIANIE” a jeśli los szczęście przyniesie, w Nowej Rudzie nasi „starzy” przyjaciele, tańczący pod wodzą Wojtka Chylewskiego. W zestawieniu zamieszczone zostały również informacje o następnym "beniaminku" w rodzinie turniejów tańcow polskich - I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o "WIELKOPOLSKI BAT" mającym wydarzyć się we Wronkach. Odpowiedzialnymi za ten czyn są Hanna Jaworska i Jan Galasiński instruktorzy Zespołu Folklorystycznego "MARYNIA".                                                                                                                         

Choć informacje są jeszcze niepełne publikujemy je w nadzieji, że pozwoli to zespołom na sprawne zaplanowanie przyszłorocznych peregrynacji tanecznych. Wierzymy również w ich szybkie ich uzupełnienie. 

Na zakończenie należą się serdeczne podziękowania dla P. Ryszarda Teperka za przygotowanie tego niezwykle oczekiwanego dla nas zestawienia.                                                             

Turniej w Siemiatyczach