Drukuj

Zaproszenie na warsztaty

Jerzy Stasica.Katowice, 2016-07-08


Drodzy Kierownicy, Choreografowie
i Instruktorzy Zespołów Pieśni i TańcaPragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w warsztatach tanecznych z zakresu muzyki i tańca śląskiego oraz tańca wielkopolskiego przygotowujących do konkursów tańców regionalnych w formie towarzyskiej. Warsztaty odbędą się 09-11.09.2016 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach:
Tematyka zajęć:
Tańce śląskie: Owczarek, Grożony, Kowol, Zajączek, Gołąbek, Zwodzony, Waloszek, Puszczany, Od
buczku do buczku, Polka, Mazurka, Trojak (VII Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego „TROJAK 2016" 18.11.2016 r.)
Tańce wielkopolskie: Marynia, Gołąbek, Rajlender, Polka kulawa, Okrągły, Poniewierany, Przodek, Wiwat,
Walcerek. (III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat" - Taniec Regionalny 22-23.10.2016 r.)
Taniec klasyczny: podstawy tańca klasycznego wykorzystywane w technice tańca ludowego
Cena warsztatów: 160 zł (20 zajęć tanecznych x 45 min)
Cena warsztatów z noclegami i wyżywieniem 345 zł (20 zajęć tanecznych x 45 min. + 2 noclegi +
wyżywienie)
Organizatorzy:
Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Stowarzyszenie Folklorystyczne Silesianie
Partnerzy:
Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor"
Komisja ds. Edukacji PS CIOFF
www.silesianie.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Tel. 0-32 257 72 38, kom. 517 944 450-JerzyStasica, 795 578 130-Gabriel Czapla

Drukuj

Zatańczmy w Olsztynie !

Jarosław Wojciechowski.

Wejdź na stronę olsztyńskiego konkursu.Koniec lipca jak zawsze jest efemeryczny. Czasami na niebie pęka słońce rozlewając się gorącym jak lawa powietrzem. Bywa i tak, że deszczowa kurtyna zapada nad dachem olsztyńskiego amfiteatru. Człowiekowi trudno jest dogodzić, bo to albo zbyt gorąco albo zbyt mokro albo za dużo pracy albo nuda powoli wysuwa się spod krzesła.
A  w  O l s z t y n i e  j e s t  w  s a m  r a z.
Tu nie masz czasu na bezczynność. Nie ma też potrzeby wysilać swych mięśni i płuc ponad miarę. Jest wesoło, przyjaźnie i w kwestii organizacji nie przesadnie rygorystycznie. Ponadto zawsze można tam liczyć na publiczność i cudowną atmosferę wakacji. To wielki atut Olsztyńskiego konkursu. By nie zbyt długo rozwijać tę notatkę powiem krótko:
Wpadnijcie do Olsztyna na najbardziej radosny i jednocześnie dostojny turniej tańców polskich. Lato i Olsztyn jak zwykle na Was czeka. Mam nadzieję, że wszyscy się tam spotkamy.

Wejdź na stronę olsztyńskiego turnieju !

Drukuj

ZAPROSZENIE

Dariusz Skrzydlewski.

Wejdź na stronę turnieju w WieliszewieSZANOWNI PAŃSTWO
Miło nam zaprosić do udziału w XVI Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich WIELISZEW 2016 / XVI Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZUR 2016, organizowanych w dniach 1-3 kwietnia 2016 r. w Wieliszewie przez: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Referat Sportu Urzędu Gminy Wieliszew, Zespół Tańca Ludowego PROMYKI Wieliszew, Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego.
W piątek, 1 kwietnia, odbędą się ponadto VII. Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne i organizowane po raz pierwszy Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe: Mazur, taniec z Mazowsza”, do udziału w których serdecznie zapraszamy uczestników konkursu mistrzowskiego ale również gości zainteresowanych polskimi tańcami narodowymi.
ZAPRASZAMY!
Wójt Gminy Wieliszew
Paweł Kownacki
Prezes Stowarzyszenia
Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego
Dariusz Golec
Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie
Dyrektor XVI MP w TP MAZUR 2016
Dariusz Skrzydlewski

Drukuj

SPROSTOWANIE RANKINGOWE

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Ogłoszenie rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® za rok 2014 wniosło dwie dość przykre pomyłki. Pierwsza dotyczy najlepszego instruktora w kategorii czwartej, druga - miejsca, jakie zajęła para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II. Należy się zatem sprostowanie oraz przeprosiny za niemiły błąd.

Tytuł najlepszego instruktora w rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® w kategorii IV za rok 2014 otrzymała P. Karolina Przyborowska instruktor w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” choreograf mistrzowskiej pary Jakub Raźny i Kamila Drzas.

Para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II uzyskała tytuł drugiej pary (a nie jak omyłkowo podano trzeciej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Para Szymon Ochociński i Zuzanna Ciok z Zespołu Pieśni i Tańca „Malbork” z Malborka w kategorii II uzyskała tytuł trzeciej pary (a nie jak omyłkowo podano drugiej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Postaramy się przy najbliższej okazji naprawić błąd i wręczyć właściwe dyplomy laureatom. Należy mieć nadzieję, że takie potknięcia nie będą się już pojawiały.

Drukuj

Turnieje 2014 roku - opinie, wrażenia i plotki.

Jarosław Wojciechowski.

Obrodziło nam w tym roku turniejowym. Nie ma co ukrywać, skrycie marzyliśmy o takim urodzaju. Życie jednakże pokazało nam, że każdy kij ma dwa końce, a co dobre dla jednego, innemu nie odpowiada. 
To dobre to oczywiście - nowe lokalizacje turniejów. Mamy już konkurs na Śląsku, Dolnym Śląsku, ponownie po latach w Wielkopolsce i w samym centrum Pomorza.
Powiedzmy sobie jasno wszystkie nowe turnieje spisały się na medal. Nigdzie nie zawiodła organizacja. Organizatorzy zadbali również o edukację regionalną, wszędzie dotarli widzowie, którzy bez przeszkód mogli podziwiać kunszt i umiejętności taneczne startujących par. W 2014 roku dopisała nawet pogoda. Nie wolno nam również narzekać na naszych organizacyjnych seniorów. Nigdzie nie było wpadek a cudowna atmosfera wydatnie wpływała na pielęgnowanie starych i nawiązywanie nowych przyjaźni.
Drukuj

Komunikat Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® z dnia 14 grudnia 2014 r.

Komisja ds. Tańców Poslkich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® informuje, że na posiedzeniu w dniu 14 grudnia 2014 roku, w oparciu o obowiązujący regulamin i informacje zawarte w specjalnych imiennych ankietach, dokonano następujących nominacji sędziowskich:
Kol. Katarzyna Bilska - sędzia
Kol. Aleksandra Rolska - sędzia
Kol. Danuta Wojciechowska - sędzia
Kol. Dr Dariusz Skrzydlewski - sędzia
otrzymali nominację do tytułu sędziego konsultanta.
Kol. Mariusz Krupiński – sędzia konsultant
otrzymał nominację do tytułu sędziego eksperta.
Kol. Norbert Późniewski – sędzia
otrzymał nominację do tytułu sędziego eksperta.
Z uwagi na fakt, że Kol. Norbert Późniewski otrzymał nominację sędziowską aż o dwa stopnie, podajemy uzasadnienie tej decyzji.
Drukuj

KOMUNIKAT 1/2016

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®Na stronach zostało zamieszczone zestawienie turniejów tańców polskich zgłoszonych do PS CIOFF® w 2016 roku. Zapraszamy do zaglądania do zakładki TURNIEJE TAŃCÓW POLSKICH i zaplanowanie swoich podróży turniejowych w 2016 roku. Prosimy o dokładne przeanalizowanie tabeli, gdyż nie wszystkie turnieje są rozgrywane we wszystkich kategoriach. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni z propozycji przygotowanych przez organizatorów i każdy znajdzie tam turniej dla siebie.
Drukuj

Konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® ogłasza konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku dla par tanecznych oraz na organizację Mistrzostw Polski w Karach Mazurowych w 2016r.  Zgłoszenia ośrodków kandydujących do organizacji tych konkursów należy przesłać e-mailem do 27 września 2015r. na adres przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich Jarosława Wojciechowskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  załączając podstawowe informacje na ten temat (data, miejsce, organizatorzy, ramowy plan realizacji imprezy itp.).  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 października 2015 r.  Brak kandydatów do organizacji w/wymienionych turniejów (lub jednego z nich) będzie równoznaczny z odwołaniem rywalizacji w tych formach tanecznych w roku 2016.

 

Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich
Polskiej Sekcji CIOFF®
Jarosław Wojciechowski

Drukuj

Reorganizacja klas w 2015.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

26 października 2014 Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® postanowiło przeprowadzić reorganizację systemu klas tanecznych od stycznia 2015r.
Głównym celem podjętych decyzji było stworzenie rzetelnego systemu edukacji tanecznej, promujacego sukcesywny rozwój umiejętności oraz poziomu artystycznego uczestników turniejów tanecznych. Zaproponowane rozwiazanie zakłada stworzenie czterech (w miejsce dwóch) klas tanecznych. W tym systemie osiagnięcie najwyższej klasy, będzie możliwe dopiero na poziomie czwartej kategorii wiekowej a nie jak dotychczas w drugiej. Tabela przedstawiajaca model kwalifikacji zgłoszonych par tanecznych do nowych klas została przedstawiona w zakładce: reorganizacja klas w tabeli w dziale Regulaminy turniejowe w menu głównym.
Wszystkich ciekawych zapraszamy do zagldania na stronę a w razie potrzeby o pytania. Postaramy się na nie jak najszybciej dać odpowiedź.
Drukuj

Nasza reprezentacja w Radzie ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

W dniu 26 lutego 2014 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbyło się spotkanie Rady ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zgodnie z zarządzeniem MKiDN z dnia 18 września 2013 roku. Powołania członkom Rady wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Żuchowski.
Z satysfakcją informujemy, że powyższe powołanie otrzymała członek naszego Stowarzyszenia, Przewodnicząca Kolegium Sędziewskiego - Pani Danuta Wojciechowska.
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na pomoc w wpisaniu polskich tańców narodowych i kar mazurowych na krajową (a może i światową) listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jednym z zadań Rady jest opiniowanie takich wniosków.

Kalendarz Turniejów w 2016r.

Styczeń Marzec Maj Lipiec Wrzesień Listopad
Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
                                    17 25 26 27 28 29 30 1                                                      
53 28 29 30 31 1 2 3   9 29 1 2 3 4 5 6   18 2 3 4 5 6 7 8   26 27 28 29 30 1 2 3   35 29 30 31 1 2 3 4   44 31 1 2 3 4 5 6
1 4 5 6 7 8 9 10   10 7 8 9 10 11 12 13   19 9 10 11 12 13 14 15   27 4 5 6 7 8 9 10   36 5 6 7 8 9 10 11   45 7 8 9 10 11 12 13
2 11 12 13 14 15 16 17   11 14 15 16 17 18 19 20   20 16 17 18 19 20 21 22   28 11 12 13 14 15 16 17   37 12 13 14 15 16 17 18   46 14 15 16 17 18 19 20
3 18 19 20 21 22 23 24   12 21 22 23 24 25 26 27   21 23 24 25 26 27 28 29   29 18 19 20 21 22 23 24   38 19 20 21 22 23 24 25   47 21 22 23 24 25 26 27
4 25 26 27 28 29 30 31   13 28 29 30 31 1 2 3   22 30 31 1 2 3 4 5   30 25 26 27 28 29 30 31   39 26 27 28 29 30 1 2   48 28 29 30 1 2 3 4
Luty Kwiecień Czerwiec Sierpień Październik Grudzień
Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
                                                                        39 26 27 28 29 30 1 2                  
5 1 2 3 4 5 6 7   13 28 29 30 31 1 2 3   22 30 31 1 2 3 4 5   31 1 2 3 4 5 6 7   40 3 4 5 6 7 8 9   48 28 29 30 1 2 3 4
6 8 9 10 11 12 13 14   14 4 5 6 7 8 9 10   23 6 7 8 9 10 11 12   32 8 9 10 11 12 13 14   41 10 11 12 13 14 15 16   49 5 6 7 8 9 10 11
7 15 16 17 18 19 20 21   15 11 12 13 14 15 16 17   24 13 14 15 16 17 18 19   33 15 16 17 18 19 20 21   42 17 18 19 20 21 22 23   50 12 13 14 15 16 17 18
8 22 23 24 25 26 27 28   16 18 19 20 21 22 23 24   25 20 21 22 23 24 25 26   34 22 23 24 25 26 27 28   43 24 25 26 27 28 29 30   51 19 20 21 22 23 24 25
9 29 1 2 3 4 5 6   17 25 26 27 28 29 30 1   26 27 28 29 30 1 2 3   35 29 30 31 1 2 3 4   44 31 1 2 3 4 5 6   52 26 27 28 29 30 31 1