Drukuj

Do Nowej Rudy Panie i Panowie

Komisarz Regionu Dolnośląskiego Wojciech Chylewski.

Drodzy Przyjaciele,


w imieniu swoim, Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie oraz Zespołu Pieśni i Tańca NOWA RUDA pragnę zaprosić Was na I Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O ZŁOTY KARCZ”, który odbędzie się w dniach 10-12 października br. w Nowej Rudzie.
Drukuj

Sokołów już zaprasza

Sokołowski Ośrodek Kultury.

Sokołów Podlaski, dnia 3 września , 2014r.

Turniej w Sokolowie Pdl.Szanowni Państwo

Sokołowski Ośrodek Kultury ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Międzynarodowym Turnieju Tańców Polskich o Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego, który odbędzie się w dniach 17-19 Październik 2014r. w Sokołowie Podlaskim.
Drukuj

Turnieje tańców polskich w 2 półroczu.

JW.

Gdańsk, 12-14 września 2014 r.
Wronki, 26-28 września 2014 r.
Nowa Ruda, 10-12 Października 2014 r.
Sokołów Pdl, 17-19 października 2014 r.
Malbork, 8-9 listopada 2014 r.
Katowice, 21-23 listopada 2014 r.
Drohiczyn, 6-7 grudnia 2014 r.

Już za chwilę wrzesień a z nim coraz więcej emocji i niespodzianek. Niespodzianek, w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Przed nami nowe turnieje. Cztery z numerem "pierwszym" w tytule.

Drukuj

O konkursach tańców polskich, sędziowaniu i dyskusjach na ten temat

Ryszard Teperek.

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego nastraja nas często do spoglądania wstecz i powrotu myślami do tego, co wydarzyło się w minionym okresie. Spojrzenie z perspektywy czasu charakteryzuje się większą dozą obiektywizacji oceny tych wydarzeń. W ostatnim okresie rozwoju formy towarzyskiej polskich tańców narodowych zrealizowano wiele imprez mimo, że był to czas wyjątkowo trudny dla naszych poczynań. Towarzyszyły im liczne dyskusje. Moimi spostrzeżeniami na ten temat postanowiłem podzielić się w tym artykule.
Drukuj

Zmiany i nowy porządek w regulaminach.

Komisja ds.TP PS CIOFF®.

Prawie miesiąc temu zakończone zostały prace nad nową redakcją regulaminów turniejów tańców polskich. Wprowadzono również kilka zmian. Najważniejszą z nich jest nowa regulacja kategorii wiekowych V i VI. Są również nie mniej ważne decyzje dotyczące usytuowania kat. I w klasie B oraz przepisy dotyczące zmian w parach w sezonie tanecznym i sposobie naliczania punktów rankingowych i klasowych.

Wszystkich instruktorów zapraszamy na strony regulaminu turnieju tańców polskich. Zapraszamy również sędziów do zajrzenia do opublikowanego regulaminu sędziowskiego. Dyskusje trwały dosyć długo zakończyły się powodzeniem czego dowodem jest jego publikacja.     

Drukuj

Zaproszenie do Wronek

Hanna Jaworska i Jan Galasiński.

Szanowni Państwo,
Drodzy Instruktorzy,

w imieniu organizatorów - Wronieckiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszenia Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor" oraz Zespołu Folklorystycznego "Marynia" - jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o "Wielkopolski Bat",
który odbędzie się w dniach 26-28 września 2014 r. we Wronkach.
Drukuj

Nasza reprezentacja w Radzie ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

W dniu 26 lutego 2014 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbyło się spotkanie Rady ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zgodnie z zarządzeniem MKiDN z dnia 18 września 2013 roku. Powołania członkom Rady wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Żuchowski.
Z satysfakcją informujemy, że powyższe powołanie otrzymała członek naszego Stowarzyszenia, Przewodnicząca Kolegium Sędziewskiego - Pani Danuta Wojciechowska.
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na pomoc w wpisaniu polskich tańców narodowych i kar mazurowych na krajową (a może i światową) listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jednym z zadań Rady jest opiniowanie takich wniosków.
Drukuj

Za rok spotkamy się znowu, prawda?

Jarosław Wojciechowski.

Jak to jest 15 lat z rzędu organizować turniej tańców polskich? Mało kto potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Jednym z nielicznych miejsc w których można spotkać ludzi znających odpowiedź są Siemiatycze. W tym roku odbył się tu XV Ogólnopolski i XI Międzynarodowy Turniej Tańców Polskich "O Podlaską Szyszkę".

Turniej w Siemiatyczach