Drukuj

Zaproszenie do Wronek

Hanna i Jan Galasińscy.


Wronki, 15 września 2016
Szanowni Państwo,
Drodzy Instruktorzy,
Koleżanki i Koledzy,

    Zgodnie z zapowiedziami, już po raz trzeci podjęliśmy się organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat” Wronki 2016. Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej we współpracy z Wronieckim Stowarzyszeniem Kultury oraz Wronieckim Ośrodkiem Kultury, przy ogromnym wsparciu Miasta i Gminy Wronki ma niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tym wydarzeniu.
    Mamy nadzieję, że wszyscy Państwo, którzy gościli we Wronkach w minionych latach, ponownie przyjmą zaproszenie, a osoby, które do tej pory nie miały okazji wziąć udziału w turnieju, zdecydują się na przyjazd.
    Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się po raz pierwszy, nie jak do tej pory we wrześniu, ale w dniach 21-23 października. Wierzymy, że zmiana terminy rozgrywania turnieju ułatwi Państwu przygotowanie par do rywalizacji i wpłynie na wysoką frekwencję.
    Ponownie zachęcamy do wzięcia udziału w kategorii Taniec Regionalny, która zostanie rozegrana przy okazji ogólnopolskiego turnieju, a ma na celu popularyzację folkloru tanecznego Wielkopolski. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 7 października. Licząc na wspólne spotkanie we Wronkach serdecznie zapraszamy.

                                                                                                        Hanna i Jan Galasińscy

Regulamin turnieju Warunki uczestnictwa Karta zgłoszenia
Regulamin turnieju Warunki uczestnictwa Karta zgłoszenia
Drukuj

Konkurs na organizację Mistrzostw Polski w 2017r.

Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® .

Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® ogłasza konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich 2017 dla par tanecznych. Ogłasza także konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Karach Mazurowych 2017.  Zgłoszenia ośrodków kandydujących do organizacji tych konkursów należy przesłać e-mailem do 9 października 2016r. na adres przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich Jarosława Wojciechowskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  załączając podstawowe informacje na ten temat (data, miejsce, organizatorzy, ramowy plan realizacji imprezy itp.).  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 16 października 2016 r.  Brak kandydatów do organizacji w/wymienionych turniejów (lub jednego z nich) będzie równoznaczny z odwołaniem rywalizacji w tych formach tanecznych w roku 2017.

Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich
Polskiej Sekcji CIOFF®
Jarosław Wojciechowski
Drukuj

Regionalny turniej w Liszkach

Super User.

Szanowni Państwo!
W imieniu Wójta Gminy Liszki Pana Pawła Misia oraz Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki”.
Zapraszamy do udziału w Turnieju Tańców Polskich "O Złoty Kłos Lisiecki" zarówno tych początkujących tancerzy jak i tych zaawansowanych - utworzona została kategoria 0, I, II, III debiut.
Turniej zostanie uświetniony występem Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
Impreza odbędzie się 15 października 2016 r., o godz. 14.00 w Hali Sportowo – widowiskowej przy Zespole Szkół w Liszkach im. św. Jana Kantego 32-060 Liszki, Liszki 457
Zgłoszenia do 30.09.2016 r. (jeśli wam się uda bardzo was proszę o informację jak najwcześniej, czy zamierzacie wziąć udział w turnieju).
Patronat Honorowy nad turniejem objęli:
Wójt Gminy Liszki Paweł Miś
Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka
Patronat merytoryczny objęła:
Komisja ds. TP Polskiej Sekcji CIOFF®

Pozdrawiam serdecznie i liczę na miłe spotkanie w roztańczonym gronie.
Anna Kruczek
Regulamin turnieju Warunki uczestnictwa Karta zgłoszenia
Regulamin turnieju Warunki uczestnictwa Karta zgłoszenia
Drukuj

Zaproszenie na warsztaty

Jerzy Stasica.Katowice, 2016-07-08


Drodzy Kierownicy, Choreografowie
i Instruktorzy Zespołów Pieśni i TańcaPragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w warsztatach tanecznych z zakresu muzyki i tańca śląskiego oraz tańca wielkopolskiego przygotowujących do konkursów tańców regionalnych w formie towarzyskiej. Warsztaty odbędą się 09-11.09.2016 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach:
Tematyka zajęć:
Tańce śląskie: Owczarek, Grożony, Kowol, Zajączek, Gołąbek, Zwodzony, Waloszek, Puszczany, Od
buczku do buczku, Polka, Mazurka, Trojak (VII Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego „TROJAK 2016" 18.11.2016 r.)
Tańce wielkopolskie: Marynia, Gołąbek, Rajlender, Polka kulawa, Okrągły, Poniewierany, Przodek, Wiwat,
Walcerek. (III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat" - Taniec Regionalny 22-23.10.2016 r.)
Taniec klasyczny: podstawy tańca klasycznego wykorzystywane w technice tańca ludowego
Cena warsztatów: 160 zł (20 zajęć tanecznych x 45 min)
Cena warsztatów z noclegami i wyżywieniem 345 zł (20 zajęć tanecznych x 45 min. + 2 noclegi +
wyżywienie)
Organizatorzy:
Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Stowarzyszenie Folklorystyczne Silesianie
Partnerzy:
Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor"
Komisja ds. Edukacji PS CIOFF
www.silesianie.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Tel. 0-32 257 72 38, kom. 517 944 450-JerzyStasica, 795 578 130-Gabriel Czapla

Drukuj

SPROSTOWANIE RANKINGOWE

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Ogłoszenie rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® za rok 2014 wniosło dwie dość przykre pomyłki. Pierwsza dotyczy najlepszego instruktora w kategorii czwartej, druga - miejsca, jakie zajęła para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II. Należy się zatem sprostowanie oraz przeprosiny za niemiły błąd.

Tytuł najlepszego instruktora w rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® w kategorii IV za rok 2014 otrzymała P. Karolina Przyborowska instruktor w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” choreograf mistrzowskiej pary Jakub Raźny i Kamila Drzas.

Para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II uzyskała tytuł drugiej pary (a nie jak omyłkowo podano trzeciej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Para Szymon Ochociński i Zuzanna Ciok z Zespołu Pieśni i Tańca „Malbork” z Malborka w kategorii II uzyskała tytuł trzeciej pary (a nie jak omyłkowo podano drugiej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Postaramy się przy najbliższej okazji naprawić błąd i wręczyć właściwe dyplomy laureatom. Należy mieć nadzieję, że takie potknięcia nie będą się już pojawiały.

Drukuj

Turnieje 2014 roku - opinie, wrażenia i plotki.

Jarosław Wojciechowski.

Obrodziło nam w tym roku turniejowym. Nie ma co ukrywać, skrycie marzyliśmy o takim urodzaju. Życie jednakże pokazało nam, że każdy kij ma dwa końce, a co dobre dla jednego, innemu nie odpowiada. 
To dobre to oczywiście - nowe lokalizacje turniejów. Mamy już konkurs na Śląsku, Dolnym Śląsku, ponownie po latach w Wielkopolsce i w samym centrum Pomorza.
Powiedzmy sobie jasno wszystkie nowe turnieje spisały się na medal. Nigdzie nie zawiodła organizacja. Organizatorzy zadbali również o edukację regionalną, wszędzie dotarli widzowie, którzy bez przeszkód mogli podziwiać kunszt i umiejętności taneczne startujących par. W 2014 roku dopisała nawet pogoda. Nie wolno nam również narzekać na naszych organizacyjnych seniorów. Nigdzie nie było wpadek a cudowna atmosfera wydatnie wpływała na pielęgnowanie starych i nawiązywanie nowych przyjaźni.
Drukuj

W tym roku też nie będzie turnieju w Sokołowie

Prezydium Komisji ds. TP.

Przeczytaj pismo  30 sierpnia takie oto pismo dotarło do Prezydium Komisji.
Ze smutkiem przyjęliśmy jego treść do wiadomości. Postanowiliśmy jednakowoż zapytać o powody u źródła i skontaktowaliśmy się z nowym dyrektorem Sokołowskiego Ośrodka Kultury panem Marcinem Celińskim. Nasza interwencja spotkała się z zainteresowaniem i obietnicą ponownego rozpatrzenia możliwości organizacji turnieju. Kilka dni później otrzymaliśmy potwierdzenie rezygnacji.
W wyniku rozmów odnieśliśmy wrażenie, że pan dyrektor rzeczywiście ponownie przeanalizował możliwość organizacji turnieju. Żałujemy, iż tak się stało, że po raz kolejny odwoływany jest sokołowski turniej lecz mimo wszystko mamy nadzieję na przyszłoroczną jego edycję.
Drukuj

Zatańczmy w Olsztynie !

Jarosław Wojciechowski.

Wejdź na stronę olsztyńskiego konkursu.Koniec lipca jak zawsze jest efemeryczny. Czasami na niebie pęka słońce rozlewając się gorącym jak lawa powietrzem. Bywa i tak, że deszczowa kurtyna zapada nad dachem olsztyńskiego amfiteatru. Człowiekowi trudno jest dogodzić, bo to albo zbyt gorąco albo zbyt mokro albo za dużo pracy albo nuda powoli wysuwa się spod krzesła.
A  w  O l s z t y n i e  j e s t  w  s a m  r a z.
Tu nie masz czasu na bezczynność. Nie ma też potrzeby wysilać swych mięśni i płuc ponad miarę. Jest wesoło, przyjaźnie i w kwestii organizacji nie przesadnie rygorystycznie. Ponadto zawsze można tam liczyć na publiczność i cudowną atmosferę wakacji. To wielki atut Olsztyńskiego konkursu. By nie zbyt długo rozwijać tę notatkę powiem krótko:
Wpadnijcie do Olsztyna na najbardziej radosny i jednocześnie dostojny turniej tańców polskich. Lato i Olsztyn jak zwykle na Was czeka. Mam nadzieję, że wszyscy się tam spotkamy.

Wejdź na stronę olsztyńskiego turnieju !

Drukuj

KOMUNIKAT 1/2016

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®Na stronach zostało zamieszczone zestawienie turniejów tańców polskich zgłoszonych do PS CIOFF® w 2016 roku. Zapraszamy do zaglądania do zakładki TURNIEJE TAŃCÓW POLSKICH i zaplanowanie swoich podróży turniejowych w 2016 roku. Prosimy o dokładne przeanalizowanie tabeli, gdyż nie wszystkie turnieje są rozgrywane we wszystkich kategoriach. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni z propozycji przygotowanych przez organizatorów i każdy znajdzie tam turniej dla siebie.
Drukuj

Konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® ogłasza konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku dla par tanecznych oraz na organizację Mistrzostw Polski w Karach Mazurowych w 2016r.  Zgłoszenia ośrodków kandydujących do organizacji tych konkursów należy przesłać e-mailem do 27 września 2015r. na adres przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich Jarosława Wojciechowskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  załączając podstawowe informacje na ten temat (data, miejsce, organizatorzy, ramowy plan realizacji imprezy itp.).  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 października 2015 r.  Brak kandydatów do organizacji w/wymienionych turniejów (lub jednego z nich) będzie równoznaczny z odwołaniem rywalizacji w tych formach tanecznych w roku 2016.

 

Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich
Polskiej Sekcji CIOFF®
Jarosław Wojciechowski

Drukuj

Reorganizacja klas w 2015.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

26 października 2014 Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® postanowiło przeprowadzić reorganizację systemu klas tanecznych od stycznia 2015r.
Głównym celem podjętych decyzji było stworzenie rzetelnego systemu edukacji tanecznej, promujacego sukcesywny rozwój umiejętności oraz poziomu artystycznego uczestników turniejów tanecznych. Zaproponowane rozwiazanie zakłada stworzenie czterech (w miejsce dwóch) klas tanecznych. W tym systemie osiagnięcie najwyższej klasy, będzie możliwe dopiero na poziomie czwartej kategorii wiekowej a nie jak dotychczas w drugiej. Tabela przedstawiajaca model kwalifikacji zgłoszonych par tanecznych do nowych klas została przedstawiona w zakładce: reorganizacja klas w tabeli w dziale Regulaminy turniejowe w menu głównym.
Wszystkich ciekawych zapraszamy do zagldania na stronę a w razie potrzeby o pytania. Postaramy się na nie jak najszybciej dać odpowiedź.

Kalendarz Turniejów w 2016r.

Styczeń Marzec Maj Lipiec Wrzesień Listopad
Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
                                    17 25 26 27 28 29 30 1                                                      
53 28 29 30 31 1 2 3   9 29 1 2 3 4 5 6   18 2 3 4 5 6 7 8   26 27 28 29 30 1 2 3   35 29 30 31 1 2 3 4   44 31 1 2 3 4 5 6
1 4 5 6 7 8 9 10   10 7 8 9 10 11 12 13   19 9 10 11 12 13 14 15   27 4 5 6 7 8 9 10   36 5 6 7 8 9 10 11   45 7 8 9 10 11 12 13
2 11 12 13 14 15 16 17   11 14 15 16 17 18 19 20   20 16 17 18 19 20 21 22   28 11 12 13 14 15 16 17   37 12 13 14 15 16 17 18   46 14 15 16 17 18 19 20
3 18 19 20 21 22 23 24   12 21 22 23 24 25 26 27   21 23 24 25 26 27 28 29   29 18 19 20 21 22 23 24   38 19 20 21 22 23 24 25   47 21 22 23 24 25 26 27
4 25 26 27 28 29 30 31   13 28 29 30 31 1 2 3   22 30 31 1 2 3 4 5   30 25 26 27 28 29 30 31   39 26 27 28 29 30 1 2   48 28 29 30 1 2 3 4
Luty Kwiecień Czerwiec Sierpień Październik Grudzień
Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N   Nr Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
                                                                        39 26 27 28 29 30 1 2                  
5 1 2 3 4 5 6 7   13 28 29 30 31 1 2 3   22 30 31 1 2 3 4 5   31 1 2 3 4 5 6 7   40 3 4 5 6 7 8 9   48 28 29 30 1 2 3 4
6 8 9 10 11 12 13 14   14 4 5 6 7 8 9 10   23 6 7 8 9 10 11 12   32 8 9 10 11 12 13 14   41 10 11 12 13 14 15 16   49 5 6 7 8 9 10 11
7 15 16 17 18 19 20 21   15 11 12 13 14 15 16 17   24 13 14 15 16 17 18 19   33 15 16 17 18 19 20 21   42 17 18 19 20 21 22 23   50 12 13 14 15 16 17 18
8 22 23 24 25 26 27 28   16 18 19 20 21 22 23 24   25 20 21 22 23 24 25 26   34 22 23 24 25 26 27 28   43 24 25 26 27 28 29 30   51 19 20 21 22 23 24 25
9 29 1 2 3 4 5 6   17 25 26 27 28 29 30 1   26 27 28 29 30 1 2 3   35 29 30 31 1 2 3 4   44 31 1 2 3 4 5 6   52 26 27 28 29 30 31 1