Drukuj

Zaproszenie do Bielska Białej

Kds.TP PS CIOFF®.

3 października 2015 roku tancerki i tancerze tańców polskich będą mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności w Bielsku Białej. Zespół Pieśni i Tańca "Beskid" zaprasza na turniej "O Laur Beskidów". Wszelkie informacje na stronie Miejskiego Domu Kultury w Bielsku Białej. Specjalne zaproszenie zostało opublikowane na YouTube 


Drukuj

Umarł dr Ryszard Teperek

Jarosław Wojciechowski.

Mój mistrz, nauczyciel, współpracownik i przyjaciel.

dr Ryszard TeperekNie pomyślałem nawet o możliwości śmierci, być może dlatego, że nie pojawiła się w mojej głowie nawet najskrytsza o niej myśl. Byłem pewien, że szybko się nie umiera. Wiem, życie nie jest ani łatwe ani bezbolesne. Ryszard przez ostatnie kilka lat miał powody do niepokoju o swe zdrowie. Nie zmienia to faktu, że wiadomość ta spadła na mnie jak piorun. Napełniła smutkiem i żalem. Odszedł mój mistrz, nauczyciel, współpracownik i przyjaciel.

Kiedy go poznałem był już doktorem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego i jednym z prowadzących Zespół Tańca Ludowego AWF. Wiedział o wszystkim i o wszystkich. Mówiliśmy o nim – licho nie śpi. Czasami - messieurs Licho. Lubił swoje tancerki i swoich tancerzy. Nigdy na nas nie krzyczał. Lubił siadywać z nami i opowiadać pikantne dowcipy. Do dzisiaj kilka z nich jeszcze kołacze się w mojej głowie.
Kiedy zajęliśmy się tańcami narodowymi w wersji towarzyskiej nie tylko wspierał doświadczeniem i mądrością, był twórcą najważniejszych dokumentów, na których opiera się dzisiaj ruch tańców polskich. Dwa tygodnie temu przesłał ostatni materiał pozwalający na skonstruowanie wniosku o wpisanie polskich tańców narodowych na Listę Krajową niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Drukuj

Odwołanie turnieju w Nowej Rudzie

Wojciech Kołodziej.

Z przykrością zawiadamiamy o konieczności odwołania tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich " O Złoty Karcz" w Nowej Rudzie. Decyzja ta podyktowana jest reorganizacją zarówno w Zespole Pieśni i Tańca "Nowa Ruda" , jak i w Miejskim Ośrodku Kultury. Mamy nadzieję ,że w kolejnym sezonie tanecznym uda nam się zorganizować udaną imprezę i gościć Państwa w naszym mieście.
Z pozdrowieniami.
Wojciech Kołodziej
Dyrektor
MOK Nowa Ruda
Drukuj

Konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku

Super User.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® ogłasza konkurs na organizację Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w 2016 roku dla par tanecznych oraz na organizację Mistrzostw Polski w Karach Mazurowych w 2016r.  Zgłoszenia ośrodków kandydujących do organizacji tych konkursów należy przesłać e-mailem do 27 września 2015r. na adres przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich Jarosława Wojciechowskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  załączając podstawowe informacje na ten temat (data, miejsce, organizatorzy, ramowy plan realizacji imprezy itp.).  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 października 2015 r.  Brak kandydatów do organizacji w/wymienionych turniejów (lub jednego z nich) będzie równoznaczny z odwołaniem rywalizacji w tych formach tanecznych w roku 2016.

 

Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich
Polskiej Sekcji CIOFF®
Jarosław Wojciechowski

Drukuj

Tańce wielkopolskie - konkurencją taneczną na turnieju we Wronkach

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Szkolenie - tańce wielkopolskie Szanowne Koleżanki i Koledzy,

z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa o bardzo cennej inicjatywie organizatorów turnieju we Wronkach. W ramach jednej z konkurencji zaplanowano towarzyską formę tańców wielkopolskich. Gorąco namawiamy do uczestniczenia w warsztatach i turnieju. Prosimy o zapoznanie się z warunkami warsztatów powiększając miniaturę pisma przewodniego organizatorów.
Drukuj

Reorganizacja klas w 2015.

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

26 października 2014 Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® postanowiło przeprowadzić reorganizację systemu klas tanecznych od stycznia 2015r.
Głównym celem podjętych decyzji było stworzenie rzetelnego systemu edukacji tanecznej, promujacego sukcesywny rozwój umiejętności oraz poziomu artystycznego uczestników turniejów tanecznych. Zaproponowane rozwiazanie zakłada stworzenie czterech (w miejsce dwóch) klas tanecznych. W tym systemie osiagnięcie najwyższej klasy, będzie możliwe dopiero na poziomie czwartej kategorii wiekowej a nie jak dotychczas w drugiej. Tabela przedstawiajaca model kwalifikacji zgłoszonych par tanecznych do nowych klas została przedstawiona w zakładce: reorganizacja klas w tabeli w dziale Regulaminy turniejowe w menu głównym.
Wszystkich ciekawych zapraszamy do zagldania na stronę a w razie potrzeby o pytania. Postaramy się na nie jak najszybciej dać odpowiedź.
Drukuj

Wielkopolski Bat już po raz drugi odbędzie się we Wronkach.

Jan Galasiński.

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.
Na zgłoszenia czekamy do 11 września!
Szanowny Państwo,

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat” WRONKI 2015
Cieszymy się niezmiernie, że dzięki ogromnemu wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Wronki będziemy mogli ukazać mieszkańcom Wronek i Wielkopolski, jak piękną formą kultywowania polskich tradycji są turnieje tańców polskich.
Drukuj

Drodzy Instruktorzy, Kochani Przyjaciele!

Barbara Madany.

II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Bursztynowy ŻagielII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Bursztynowy Żagiel zbliża się wielkimi krokami. Przygotowaniom towarzyszy wiele radości, niespodzianek i nadziei, że w swoich turniejowych planach uwzględniliście przyjazd do Gdańska. Prowadzimy negocjacje w sprawie pogody, by dopisała co najmniej tak dobrze, jak w ubiegłym roku. To ważne tym bardziej, że uczestnicy będą zakwaterowani w odległości spaceru od gdańskiej plaży.
W ubiegłym roku wielu tancerzy mówiło nam, że świadomość historycznego wymiaru miejsca, w jakim odbywał się turniej, wywoływała szczególne emocje, zaś tańczenie pod sztandarami Solidarności działało niezwykle mobilizująco. Pozostajemy czuli na takie głosy, dlatego postanowiliśmy, że po raz drugi zorganizujemy nasz konkurs w Sali BHP Stoczni Gdańskiej – w miejscu, w którym pisała się historia naszego kraju.
Słońce, plaża, powiew historii – po prostu musicie tu być!
Pragniemy zwrócić Waszą uwagę na niewielką pomyłkę, jaka wkradła się w pierwotną wersję terminarza turniejów na 2015 rok (nie całkiem bez naszej winy). W tym momencie na stronie CIOFF-u widnieje już poprawiona data – 11-13 września 2015 r., jednak prosimy, byście upewnili się, że w swoich kalendarzach odnotowaliście zmianę.
Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie działa już formularz online - www.bursztynowy-zagiel.pl.
Czekamy na Was z wytęsknieniem i mamy przeczucie, że uda nam się pozytywnie Was zaskoczyć.
Pozdrawiam serdecznie w imieniu całego sztabu organizacyjnego,


Basia Madany
Dyrektor Turnieju
Drukuj

SPROSTOWANIE RANKINGOWE

Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF®.

Ogłoszenie rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® za rok 2014 wniosło dwie dość przykre pomyłki. Pierwsza dotyczy najlepszego instruktora w kategorii czwartej, druga - miejsca, jakie zajęła para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II. Należy się zatem sprostowanie oraz przeprosiny za niemiły błąd.

Tytuł najlepszego instruktora w rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® w kategorii IV za rok 2014 otrzymała P. Karolina Przyborowska instruktor w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” choreograf mistrzowskiej pary Jakub Raźny i Kamila Drzas.

Para Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław w kategorii II uzyskała tytuł drugiej pary (a nie jak omyłkowo podano trzeciej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Para Szymon Ochociński i Zuzanna Ciok z Zespołu Pieśni i Tańca „Malbork” z Malborka w kategorii II uzyskała tytuł trzeciej pary (a nie jak omyłkowo podano drugiej pary) roku 2014 rankingu Polskiej Sekcji CIOFF®.

Postaramy się przy najbliższej okazji naprawić błąd i wręczyć właściwe dyplomy laureatom. Należy mieć nadzieję, że takie potknięcia nie będą się już pojawiały.

Drukuj

Turnieje 2014 roku - opinie, wrażenia i plotki.

Jarosław Wojciechowski.

Obrodziło nam w tym roku turniejowym. Nie ma co ukrywać, skrycie marzyliśmy o takim urodzaju. Życie jednakże pokazało nam, że każdy kij ma dwa końce, a co dobre dla jednego, innemu nie odpowiada. 
To dobre to oczywiście - nowe lokalizacje turniejów. Mamy już konkurs na Śląsku, Dolnym Śląsku, ponownie po latach w Wielkopolsce i w samym centrum Pomorza.
Powiedzmy sobie jasno wszystkie nowe turnieje spisały się na medal. Nigdzie nie zawiodła organizacja. Organizatorzy zadbali również o edukację regionalną, wszędzie dotarli widzowie, którzy bez przeszkód mogli podziwiać kunszt i umiejętności taneczne startujących par. W 2014 roku dopisała nawet pogoda. Nie wolno nam również narzekać na naszych organizacyjnych seniorów. Nigdzie nie było wpadek a cudowna atmosfera wydatnie wpływała na pielęgnowanie starych i nawiązywanie nowych przyjaźni.
Drukuj

Komunikat Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® z dnia 14 grudnia 2014 r.

Komisja ds. Tańców Poslkich PS CIOFF®.

Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® informuje, że na posiedzeniu w dniu 14 grudnia 2014 roku, w oparciu o obowiązujący regulamin i informacje zawarte w specjalnych imiennych ankietach, dokonano następujących nominacji sędziowskich:
Kol. Katarzyna Bilska - sędzia
Kol. Aleksandra Rolska - sędzia
Kol. Danuta Wojciechowska - sędzia
Kol. Dr Dariusz Skrzydlewski - sędzia
otrzymali nominację do tytułu sędziego konsultanta.
Kol. Mariusz Krupiński – sędzia konsultant
otrzymał nominację do tytułu sędziego eksperta.
Kol. Norbert Późniewski – sędzia
otrzymał nominację do tytułu sędziego eksperta.
Z uwagi na fakt, że Kol. Norbert Późniewski otrzymał nominację sędziowską aż o dwa stopnie, podajemy uzasadnienie tej decyzji.